Zasady wampirzego liftingu – zabiegi chroniące skórę przed przedwczesnym starzeniem. Im więcej gabinetów medycyny estetycznej w Polsce, tym nowocześniejsze zabiegi masz na wyciągnięcie ręki. Dbając o swoją urodę warto rozważyć wizytę w gabinecie. Niekoniecznie musimy od razu brać pod uwagę zabiegi inwazyjne: czasami wystarczą te, które nie mają większego wpływu na nasz organizm, a jedynie delikatnie poprawiają nasz wygląd i samopoczucie.
Jakie zabiegi oferują lekarze osobom, które dopiero zaczynają przygodę z medycyną estetyczną? Co się dzieje ze strzykawkami i ampułkami w gabinecie medycyny estetycznej?
Plazma bogata w osocza – krew młodości
Zabiegi chroniące skórę przed przedwczesnym starzeniem Osocze bogatopłytkowe (znane również jako PRP lub „wampirzy lifting”) to jeden z najciekawszych zabiegów oferowanych pacjentom w ostatnich latach. Nie ma nic wspólnego z liftingami chirurgicznymi – jest nieinwazyjny, nie wymaga przestojów i znany jest ze swoich właściwości ujędrniających. To potężne narzędzie przebudzenia. To wszystko dzięki mocy naszego własnego Osocza bogatopłytkowego, które w połączeniu z Aktywnym Składnikiem 0 daje efekt aktywujący, który pomaga przebudować komórki skóry, czyniąc je jędrniejszymi i młodszymi. To prosty program. Zapewnia pacjentom komfort, ponieważ (jak uważa wielu lekarzy medycyny estetycznej) jest całkowicie naturalny. Dlatego jest to zabieg upragniony dla alergików – składniki Regeneris (najpopularniejsza kuracja tego typu) nie zawierają żadnych sztucznych substancji. Skóra jest nasycana własnym osoczem bogatopłytkowym, bogatym w minerały.
Jak wygląda proces „wampirskiego liftingu”
Kiedy pacjenci słyszą nazwę „lift”, pojawia się wiele pytań. Nie ma się czym martwić: zabieg jest bezkrwawy, szybki iw większości przypadków nie pozostawia żadnych nieestetycznych śladów na naszej skórze. Jedyne ryzyko to pęknięte naczynka i siniaki u osób o wyjątkowo wrażliwej skórze, które ustępują po kilku dniach.
Krok 1:
Przed wampirzym liftingiem lekarze będą chcieli wiedzieć, jak dobrze się czujemy, jakie leki przyjmujemy i czy mamy przewlekłą chorobę. Zabieg ten nie jest zalecany, jeśli mamy słabe wyniki krwi (takie jak niska zdolność krzepnięcia) lub jeśli mamy raka. Nie jest również zalecany w przypadku aktywnych zmian skórnych w miejscu zabiegu.
Krok 2:
Po pomyślnym przejściu zabiegu lekarz kosmetyczny przygotowywał dla nas zabieg, a ja nakładałam na twarz krem znieczulający. Krem Emla jest najczęściej wybierany, ponieważ jest skuteczny i dobrze tolerowany przez większość pacjentów. Po nałożeniu kremu na twarz lekarz nakłada maskę foliową, która zapobiega spływaniu kremu i wzmacnia jego działanie.
Krok 3:
Teraz jest czas na pobranie krwi. W większości gabinetów medycyny estetycznej pobranie krwi zostanie wykonane przez dyplomowaną pielęgniarkę, która asystuje lekarzowi w zabiegu. Pobiera się niewiele krwi – napełnienie nią strzykawki wystarczy, aby uzyskać wystarczającą ilość osocza bogatopłytkowego.
Krok 4:
Po pobraniu krwi pielęgniarka wręcza strzykawkę z krwią lekarzowi, który odwiruje nasze osocze w specjalnej wirówce medycznej. Wirowanie trwa mniej więcej tyle samo, co znieczulenie.
Krok 5:
Po odwirowaniu lekarz uzyska czyste osocze bogatopłytkowe i połączy je z substancją czynną, środkiem aktywującym dobroczynne działanie osocza. Dzięki temu zabiegowi otrzymuje gotowy produkt, który wykorzysta do swojej kuracji
Krok 6:
W tym momencie skończyliśmy produkt i zostaliśmy znieczuleni. Czas trwania programu – jego wykonanie zależy od naszych potrzeb. Lekarz zmył z naszej twarzy krem znieczulający, przetarł go środkiem dezynfekującym i zaczął wstrzykiwać w skórę środek uzyskany w procesie wirowania. Wielu lekarzy używa w tym celu prostej strzykawki i wstrzykuje preparat śródskórnie, aby rozprowadzić go na całej powierzchni skóry. Niektórzy używają również tak zwanego Dermapen, który jest przeznaczony do wstrzykiwania substancji do niższych poziomów skóry. Preparat można stosować na twarz, szyję, dekolt i dłonie. Proces wstrzykiwania nie trwa długo – dla samej twarzy około 20 minut. Nie jest też bolesna ze względu na wcześniejsze zastosowanie znieczulenia.
Krok 7:
Po zabiegu wielu lekarzy wciera pozostałą część otrzymanego preparatu w skórę, tym samym wchłaniając więcej składnika aktywnego. Dzięki tej metodzie efekty są lepsze, a skóra szybciej się goi.
Krok 8:
Po zakończeniu procedury nadszedł czas na wykonanie twoich kroków. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza: kupuj kremy szybko regenerujące naskórek, chroń twarz przed słońcem i stosuj wysoki filtr. Zobaczysz: Twoja skóra Ci za to podziękuje.